Instrukcja korzystania z BIP

Przeszukiwanie całej zawartości serwisu umożliwia pole wyszukiwarki, znajdujące się w lewym górnym rogu strony, w którym można wpisać szukane wyrażenie i następnie uzyskać wynik po kliknieciu w przycisk „szukaj”.
Do strony początkowej prowadzi odnośnik „Start”, szybki przegląd wszystkich stron wchodzacych w skład BIP umożliwia „Mapa strony”.
Po najechaniu myszką na tą ikonkę wyświetli się napis  „drukuj”.Każda strona z informacjami może zostać wydrukowana po kliknięciu w ikonę drukarki, znajdujacą sie  w górnym, prawym rogu konkretnej podstrony z informacją. 
W niektórych przypadkach informacje mogą być rozszerzone na kolejnych podstronach. Aby obejrzeć całą informację należy kliknać odnośnik – wyraz lub wyrazy – wyróżniajacy sie innym kolorem i tłem (zazwyczaj słowo – „więcej” lub „czytaj dalej”.
Menu tematyczne (witryny),  znajdujące sie po lewej stronie służy do wyboru kategorii informacji. Kliknięcie na wybrana kategorię lub podkategorię powoduje wyświetlenie informacji należacych do tej kategorii.